NOVINKA 24.4. Kdo bude jedenáctá kočka?
A JEŠTĚ UPDATE: Celý seznam všech už je venku – najdete ho v menu!
UPDATE: Seznam účastníků, kteří se kočkám zalíbili už je venku!

S úderem půlnoci a příchodem prvního jarního dne jsme uzavřeli možnost přihlásit se na jarní Code:Mode 2012. Dostali jsme 205 přihlášek, což nás vážně těší.

Čeká nás dlouhý a náročný kolotoč výběru účastníků. A právě kritéria i způsob výběru byly často předmětem diskuzí. Snažili jsme se naše účastníky vždy vybírat podle nejlepšího osobního svědomí, vkusu a dlouholetých zkušeností. V rámci nové koncepce Code:Mode jsme se však rozhodli přizvat k výběru ještě další osobnosti, abychom občerstvili nabídku Code:Mode a zdemokratizovali proces selekce.
Vznikla tak možnost vytvořit speciální kurátorskou sekci.

Kdo však je ten tajemný kurátor, kterého jsme tak trochu tajili, aby měl klid na výběr?

Chtěli jsme někoho, kdo bude mít široký záběr, ale zároveň dost hlubokou znalost věcí, někoho, kdo bude znát zdejší uměleckou a tvůrčí scénu, ale sám nebude její součástí. Někoho, kdo dokáže věci hodnotit erudovaně, ale přesto s nadsázkou. Liběnu Rochovou kritéria vyloučila, a proto jsme vybrali „11 koček”.

Již dnes – v úterý 21. března v noci – očekávejte kurátorský předvýběr jedenácti účastníků pro Jarní Code:Mode 2012.

Seznamte se s nimi jejich pohledem:


Jsme 11 koček. Podporujeme nezávislý designéry a originální autorskou tvorbu jako protiklad globální průmyslový mašinerie a uniformity. Nezajímá nás řetězcová fast fashion ani diktát shora o tom, jak žít a co si koupit. Trendy je podle nás jedině recyklace a neignorování toho, jak konzumní způsob života ničí životní prostředí i lidi. Sledujeme mladou návrhářskou scénu, milujeme DIY a blešáky a chceme, aby estetika našich outfitů šla ruku v ruce s etikou. Obdivujeme ty, kteří dokazují, že jde věci dělat jinak a po svým. Jedna zbožňuje design a je posedlá rozšiřováním svojí sbírky broží, další je sociofobní anarchopankáč se závislostí na pornu a třetí je ta nejšikovnější kočka na světě, co dokáže rozeznat šanžán od šantánu a ještě z něj ušít šaty. Jsme arogantní umňoukaná alternativa.

jedenactkocek.blogspot.com

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>